Карбід кремнія (SiC)

Карбід кремнія надзвичайно твердий матеріал, проявляє виняткову коррозійну стійкість, а також стійкість до теплових ударів. Виняткові ковзаючі властивості і висока теплопровідність роблять його хорошим рішенням для використання в якості пар тертя.

SSiCСпечений карбід кремнію виготовляється спіканням попередньо спресованого дуже тонкого грануляту SiC при температури 2 000 °C, при цьому утворюються міцні зв’язки між зернами матеріалу.
Спочатку відбувається згущення решітки, потім зниження пористості, і нарешті спікання зв’язків між зернами. У процесі такої обробки виникає істотна усадка виробу – приблизно на 20%.
SSiC стійкий до всіх хімікатів. Тому що в його структурі не присутній металевий кремній, його можна використовувати при температурах до 1600 °C, без порушення його міцності.

RBSiC/SiSiCРеакційно-зв’язаний інфільтрованний карбід кремнію. В такому матеріалі пори вихідного матеріалу SiC заповнюються в процесі інфільтрації випалюванням металевим кремнієм, при цьому виникає вторинний SiC і матеріал набуває виключні механічні властивості, стаючи зносостійким. Завдяки мінімальній усадці його можна використовувати при виробництві великих і складних деталей з досягненням малих допусків. Але вміст кремнію обмежує максимальну робочу температуру до 1 350 °С, хімічна стійкість також обмежена приблизно до значення pH 10. Матеріал не рекомендується для використання в агресивному лужному середовищі.

Всі ці різновиди карбідокремнієвих матеріалів, та аналогічні їм відмінно підходять для виготовлення кілець та втулок для торцевих ущільнень, або інших подібних пристроїв.

Фізико-механічні характеристики матеріалу марки SILCAR (SiSiC) 

Найменування показникаЗначення показника
Вміст чистого SiC, %88-92
Щільність, г/см33,02-3,14
Межа міцності при вигині, МПа220
Модуль Вейбула5
Модуль пружності, ГПа300-340
Коефіцієнт термічного розширення в інтервалі 20° -1000° С, 10 1/К3,6-4,2
Коефіцієнт теплопровідності при 100°С, Вт/м*К160-174